Cilt Bakımı

Dolgu & Botox
5 Aralık 2014
Yüz Mezoterapisi
5 Aralık 2014
Hepsini Göster

Cilt Bakımı

yagli_cilt_bakimi_yontemleri_h943Cilt bakımı 6-8 haftalık aralıklarla yapılması önerilen yüz ve boyun cildinin derinlemesine temizliği ve eksiklerinin yerine konmasına yönelik bir uygulamadır. Merkezimizde plastik cerrahi doktorlar tarafından etkinliği kanıtlanmış ürünlerle uzman estetisyenler tarafından cilt bakımı uygulaması yapılmaktadır. Cildin herhangi bir problemi olmasa da koruma amaçlı olarak yirmili yaşlardan sonra herkese cilt bakımı önerilmektedir.

» Temizlenmeyen cilt belli bir süre sonra ölü hücrelerle kaplanır. Bu sebeple oksijensiz kalan cilt cansız, sağliksiz ve daha yaşlı görünür. Cilt bakımı cildi temiz tutmak ölü hücreleri arındırmak, cildin genç kalmasına yardımcı olmak için yapılır. Anti-aging cilt bakımı ile cilt gençleştirilmekte,kırışıklıklar açılmaktadır.

» Ergenlik dönemindeki gençlerde de akne tedavisinde uygulanmaktadır. Klasik cilt bakımı yanında cildin problemlerine (akne, leke, kırışıklık vs) yönelik özel cilt bakımları da yapılmaktadır.Uygulamalarda son zamanlarda dermatokozmotolojik (medikal) ürünler tercih edilmektedir.

» Cilt bakımı uygulaması 60-90 dakika kadar sürmektedir.

» Cilt bakımı işleminde sırasıyla şu uygulamalar yapılmaktadır. Temizleme, peeling, tonik, ozonlu buhar, siyah noktaların( komedon) ve yağ bezelerinin (milia) temizlenmesi, maske, serum, nemlendirici ve son olarak masaj yapılarak cilt bakımı işleminiz bitirilir.

» Cilt bakımı lazer, oksijen tedavisi gibi yöntemlere destek olunabilmesi amacıyla bu yöntemlere hazırlık olarak da yapılabilmektedir.

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: