Lazer İle Vajinal Gençleştirme

Yara izi Tedavisi
5 Aralık 2014
Lazer ile Yüz Gençleştirme
5 Aralık 2014
Hepsini Göster

Lazer İle Vajinal Gençleştirme

Lazerli vajinal gençleştirme nedir?

Lazerli vajinal gençleştirme ya da daraltma, vajinal genişlemesi olan anne ve kadınların cinsel yaşamını gençleştirmek ve hayatlarını canlandırmak amacıyla yapılan bir prosedürdür. Birçok kadın doğumdan sonra vajina gevşekliği olarak bilinen bir durumdan şikâyet etmektedir. Vajina, kas elastikiyetini kaybeder ve kadın yürüyüş, egzersiz ya da seks yaparken, fark edilir derecede sarkar ve gevşer.

Vajinal daraltmadan yıllardır söz edilmekte. Fakat rahim ya da başka bir organ vajina çıkışından sarkmadığı sürece, kadınlara, doğum yapan anneler için bunun normal olduğu ve pelvis tabanındaki kasları sıkılaştırmak için Kegel Egzersizlerini yapmaya devam etmeleri gerektiği söylenir. Ancak işin gerçeği Kegel Egzersizleri birçoğumuzda işe yarıyor, fakat hepimizde değil.

Ve bu durumun “normal” olması, kadınların bununla yaşamak zorunda olduğu anlamına gelmiyor. Laserli vajinal gençleştirme, vajina kanallarını ve girişini cerrahi araç olarak lazer kullanarak darlaştıran invasif olmayan (neşter kullanılmasını gerektirmeyen) bir prosedürdür.

Lazerli vajinal gençleştirme, geleneksel vajinal daraltmadan daha mı iyi?

Geleneksel vajina daraltmada cerrah, işlem için neşter kullanır ve kanamayı durdurmak için yakma işlemi yapar. Lazerin en önemli faydası cerrahların kesinliği arttırmış olmaları ve daha pürüzsüz sonuçlar alınmasıdır. Lazerin ısısı, aynı aletin kullanılmasıyla kan kaybını azalttığı gibi, kan damarlarını da uygun bir şekilde kapatmaktadır.

Her iki prosedürde de işlem, vajina kaslarının toparlanmasıyla yapılsa da lazer kullanımıyla ilgili temel faydalar şunlardır:

  • Daha az kan kaybı
  • En az yara izi
  • Daha düşük enfeksiyon riski
  • Daha az iltihap
  • Daha hızlı iyileşme süreci

Lazerli vajinal gençleştirme işlemi ne kadar sürmektedir?

Cerrahinin karmaşıklığı ve kaç tane işlem yaptırdığınıza bağlı olarak lazerli vajinal gençleştirme operasyonu 1 ya da 2 saat sürmektedir. Ayrıca ayakta tedavi kliniklerinde de yapılabilmektedir, yani geceyi hastanede geçirmeniz gerekmez. Birçok kadın operasyondan 4-6 gün sonra işe dönebilmektedir. Genel olarak, iyileşmek için 8 hafta gerekir ve bu süre içinde cinsel ilişkiye girmemeniz, egzersiz yapmamanız ve ağır şeyler kaldırmamanız tavsiye edilir.

Lazerli vajinal gençleştirme işleminin fiyatı nedir?
Bu işlemin maliyeti cerraha ve kullandığı cihaza göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha deneyimli Lazerli vajinal daraltma eğitimi almış cerrahlar size daha yüksek bir fiyat verebilir. Ancak bizim fikrimizi soracak olursanız konu vajinal cerrahiyse, uygun bir fiyat ya da pazarlık yerine yetenekli ve eğitimli bir doktor aramalısınız. Böyle önemli bir konuda hastalarını yıllardır mutlu etmek oldukça önemli bir başarıdır.

Ayrıca doktorunuza verdiği fiyatın neleri kapsadığını sormanız sizin için faydalı olacaktır, çünkü bazı doktorlar işlem fiyatına anestezi, hizmet gibi bazı ücretleri dahil etmemektedirler. Lazerli vajinal daraltma konusunda eğitimli ve yanında rahat edebileceğiniz bir doktor bulmanız sizin için en önemlisidir.

 

Bütün bu bilgileri göz önünde bulundurduktan sonra, bu operasyonu geçirip, geçirmeyeceğinize karar vermeniz, sağlığınız ve operasyon sonrası memnuniyetiniz açısından önemli olacaktır.

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: