menu

KULAK ESTETİĞİ Randevu

Kulak Estetiği (Otoplasty) Nedir ?

Kulak hem yüz ile belirli oran ve açılarla uyum içerisindedir hem de, kendi yapısı içerisinde belirli oranlar ve açılar içerir. En çok yapılan kulak estetiği; kepçe kulak (prominent ear) operasyonudur. Kepçe kulak ameliyatlar için genel anesteziye gerek yoktur. Kulak estetiği için pek çok ameliyat tekniği tanımlanmıştır. Doğru teknik seçildiği taktirde, doğal ve estetik bir görünüme kolayca ulaşılabilir. Kulak estetiği ameliyatlarında, kulağı tek basına değerlendirmek yerine yüzün bir parçası olduğu göz önüne alınarak, burun sekli ve açılarıyla da bir uyum içerisinde olması gerektiği unutulmamalıdır. Böylelikle doğal bir kulak sekline ulaşmak daha kolay olacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatlarında İz Kalır mı?

Bu ameliyatlarda kulak arkasında, yaklaşık 2 cm boyutunda bir iz kalır ve bu izi hastanın kendisinin veya bir başkasının görebilmesi de söz konusu değildir, kaldı ki zaman içerisinde iz zaten silikleşerek yok olur gider.

Kulak Memesi Onarım ve Şekillendirilmesi Nedir ?

Genellikle ağır küpeler takılması sonucu kulak memesi doğal seklini kaybederek aşağıya doğru sarkar, daha uzun ve biçimsiz bir görünüm alır. Bazen bu sekil değişikliğine ek olarak ağır küpe kullanımı sonucu, kulak deliği genişler veya boylu boyunca kulak memesi yırtılır. Kulak memesi seklinin düzeltilmesi, yırtıklarının onarılması veya küpe deliğinin daraltılması; 20 dakika süren ve lokal anestezi altında yapılan ameliyatlardır.

İlsun Özkaya Aka - eniyihekim.com Sabri Algun AKA - eniyihekim.com
DİĞER UYGULAMALAR